Sklep internetowy a podatki

Sklep internetowy a podatki

W obecnych czasach postęp technologiczny stale rośnie na sile, a wygoda wynikająca z możliwości handlu drogą internetową jest bez wątpienia ogromnym luksusem i ułatwieniem dla współcześnie żyjącego społeczeństwa.

Dana forma robienia zakupów odznacza się przede wszystkim tym, iż nie trzeba wychodzić z zacisza własnego domu – wystarczy mieć zaledwie dostęp do Internetu oraz sprawny komputer. Oszczędza to nie tylko mnóstwo czasu, ale także wysiłku związanego z szykowaniem się na zakupy. Co więcej, w Internecie można kupić teraz dowolny towar – produkty spożywcze, ubrania, mieszkania, a nawet meble czy też kosmetyki.

Istnieją różne rodzaje handlu internetowego. Jednym z nich jest handel bezpośredni, odbywający się wyłącznie przez sieć. Innym rodzajem jest pośredni, odznaczający się tym, iż płatność odbywa się przez Internet, natomiast dostawa towarów bądź też danej usługi odbywa się już w sposób bezpośredni. Z kolei handel hybrydowy odbywa się pośrednio, ponieważ wszystkie czynności związane z transakcją następują drogą internetową poza płatnością.

Sklep internetowy należy prowadzić w odpowiedni sposób, a przed jego założeniem konieczne jest wykonanie kilku kroków. Należy pamiętać o rejestracji działalności gospodarczej oraz założenie rachunku bankowego przeznaczonego specjalnie dla firmy. Trzeba również wystąpić o numer REGON oraz NIP, a także zgłosić ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne.

Submit a Comment

Na tej stronie używamy plików cookie, by móc świadczyć Ci usługi. Korzystając z niej, zgadzasz się na to. Nasz regulamin
Rozumiem
x