Jabłka mogą być kosztem uzyskania przychodu czyli zdrowie jest najważniejsze

Jabłka mogą być kosztem uzyskania przychodu czyli zdrowie jest najważniejsze

Izba Skarbowa w Katowicach w interpretacji indywidualnej pozwoliła firmie Fakro zaliczać wydatki na zakup jabłek dla pracowników w koszty uzyskania przychodu.
Firma Fakro wystąpiła o interpretację indywidualną do Izby Skarbowej w Katowicach, zwracając uwagę, że jabłka w sposób pośredni wpływają na wydajność pracowników i dlatego wydatki na ich zakup powinno się zaliczać w koszty uzyskania przychodu. Firma argumentowała, że „udostępnianie jabłek pracownikom to przejaw dbałości o poprawę zdrowia, kondycji fizycznej i samopoczucia pracowników, co może przyczynić się do poprawy atmosfery i w konsekwencji do poprawy wydajności w pracy”. Dyrektor Izby Skarbowej się z tymi argumentami zgodził.
Jabłka nie będą zaliczone do przychodów pracowników, co powodowałoby konieczność płacenia przez nich wyższego podatku dochodowego. Argumentacja był taki, że jabłka są w miejscach ogólnodostępnych i nie da się sprawdzić, którzy pracownicy je biorą.
Jest to ciekawy precedens i być może warto składać wnioski o wydanie interpretacji indywidualnej w innych ale podobnych przypadkach.

Submit a Comment

Na tej stronie używamy plików cookie, by móc świadczyć Ci usługi. Korzystając z niej, zgadzasz się na to. Nasz regulamin
Rozumiem
x